MİLLİ BAYRAMLAR DEVLETİ TEMSİL EDER!..


19 Mayıs KUTLU MİLLİ BAYRAMIMIZ özünde milli bir zaferdir.19 Mayıs Kurtuluş Savaşımızın ilk Samsun’a ayak basmasıyla başlamış emperyalist ülkelerin işgal ettiği vatanımızdan ilk tohumlarının atıldığı, milli mücadelimizin yeşerdiği,özgürlüğümüzün kutlandığı kutlu bir gündür.Böyle yüce bir günü istismar etmek isteyenler;milli coşkumuzu frenlemeye çalışacak kadar gaflet ve dalalet içine düşebilirler.Türk’ün ve Türkiye’nin varoluşunu ve bağımsızlığını kutlamak her birey için onurlu, şerefli bir gündür. İşte bunun içindir ki KUTLU MİLLİ BAYRAMIMIZ OLAN 19 MAYIS tüm ülke vatandaşlarımızın vazgeçilmez en saygın değeri,coşkusudur.Coşkular milli birliği,kardeşliği,eşitliği temsil eder.Tüm yurt genelinin milli kardeşlik ve eşitlikte birleşmesi her demokratik ülkenin temsilidir. Temsilde bütünleşmenin gereği,ülke çapında hep birlikte varolmanın en büyük sevincidir.Böyle bir sevinci stadlarda,sokaklarda tek bayrak altında aynı duygularla paylaşmanın sevmenin ve sevilmenin paydalarını hayata geçirmektir.Her bireyin payı olan 19 Mayıs Kutlu Milli Bayramımız,Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin “Yurtta sulh Cihanda sulh” barışının getirdiği bileşik bir eserdir.Unutma ki eserler tarih sayfalarına kazınmış her dönemin sayfalarından yaşayanlarla yaşanmış ve geleceğe örnek teşkil eden yaşatılması gereken tecrübelerdir. İyiliğe,güzelliğe,doğruluğa ışık tutan tecrübeler engellerin daima üstüne çıkmıştır.19 Mayıs Kutlu Milli Bayramımız ateşin yakıldığı,yolların aydınlandığı Güneş’e açılan en güzel yoldur. Mustafa Kemal Atatürk’ün yol arkadaşları siz Sevgili Gençler, Bu günün çocukları yarının büyükleri Gençler… En büyük coşkuyu siz yaşayacaksınız bu gün… Çünkü 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kutlu Milli Bayramımız sizlere armağan edildi… Stadlarda spor yapıp koşmanız,sokaklarda hop hop yapıp coşmanız işte bunun içindir. Sizin coşkularınız biz büyüklerin coşkusu,sizin sevinçleriniz biz büyüklerin sevincidir.. Sizleri yadigar bizleri bahtiyar yapan bir gündür.. 19 Mayıs Kutlu Milli Bayramınız şimdiden tüm gençlere kutlu ve mutlu olsun.
Refhan İrtem

Advertisements

3 thoughts on “MİLLİ BAYRAMLAR DEVLETİ TEMSİL EDER!..

  • haberonay says:

   Hamaset duyguları faşit duygulardır.Faşizm diklenmekle olur.Dik durmakla ilgisi yoktur.Faşizm kişisel onur ve gururu pohpohlar. Toplumsal vicdana seslenmez. Kişisel indi görüşleri, dünyanın en güzel düşünceleri sanmak bağnazlığın en başıdır.Bunu vatanperverlik edebiyatıyla kandırmak ise, ancak aldatılmış,kandırılmış ve uyutulmuş bir düşüncenin eseri olabilir. 19 Mayıs’ı savunmak ayrıdır;bayramlar böyle kutlanmalıdır demek ayrıdır. Dayatmacı jakabon yaklaşımlar dayatanları mutlu etse de dayatılanların mutlu olduğunu söyleyebilir misiniz? Gerçek bir demokratik ortamda, 19 Mayıs hareketlerine katılmış bir liseli gencin bayramın böyle kutlanması gerekip gerekmediği sorusuyla oluşturulacak bir ankette ne çıkacağı ortadadır! Faşist ve Jakabon yaklaşımlarına yarı tanrısal bir ideolojik devlet dürtüsüyle cevap vermek için yazılmış bir yazı,hiç bir anlam ve önemi yok.Günümüz çağdaş dünyasının düşünce tarihinin de çok gerisinde kalmış…belki de siz solcuların en büyük aşmazı da burada, hala eski nostaljik düşüncelerin romantik havasından kendinizi kurtaramadınız!! Cumhuriyetin kazanımlarını kendinize mal ederk milleti dışlamanızın faturasını darbeler sayesinde fazla ödememiştiniz.Şimdi arkanızda duran bir ordu da olmayacağı ve iktidar olamaycağınız için eskilere nostaljik takılmalarınız devam edecek… size iyi nostaljiler dilerim…

   • refhanirtem says:

    Cumhuriyetin kazınımlarını yok ederek milli bayramları kendi ofislerine göstermelik mal etmek ancak laik cumhuriyet düşmanlarının diktatörlüğüdür.Tüm ülkelerde olduğu gibi tüm milli bayramlar halkla içiçe coşkuyla,milli duygularla ve ulusal bayramların içeriği ile kutlanır.İçerik de spor ve gençliktir.İşgale karşı başlatılan 19 Mayıs ilk Samsun’a ayak basışı simgelediği için,her Türk’ün milli ifadesidir.Milli Bayramları askere sadece orduya maledip milleti hiçe saymak kurtuluş savaşından hiç nasibini almamış,değerleri hiçe sayan askeri darbeci gösteren sizin kişisel sorununuzla eş değerdir.Kişileri sağcı veya solcu olarak damgalamak birlik ve beraberliği bozmak için söylediğiniz bir yaklaşımdır.Vatan mevzuubahis olduğunda harbe katılmanın ne sağı ne solu vardır herkes topyekün düşmanla çarpışır.Sizin ifadelerinizden anlaşılan,artık arkanızda ordu yok,darbeler olmaz ordunuzu ele geçirdik isteseniz de istemesenizde biz faşizan iktidara boyun eğeceksiniz biz kazandık diyorsunuz karşı cephe olarak.Sakın böyle bir hayale kapılmayın henüz Atatürk Gençliği(7-70 şe) ayağa kalkmadı.Sakın ordumuzun sessizliği de sizi yanıltmasın,ordumuzun sabrı sizleri daha çok şımartıp sizlere geçmişi unutturmasın.Ordu demek tek komutan demek değildir kastiniz buysa.Menderes gibi geldiler,Menderes gibi gideceklerdir.Size de iyi seyirler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s