YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!..


Türkiye’nin saat ayarlarını bile Suudi Arabistanla bir yapıp Mekkeye ayarlanması düşünülürken,Sen Ey..! Halkım hala niye susar niye hiçbir şey yapmazsın? Laik Cumhuriyeti yıkmak için geldikleri,karşı gerici devrimi getirdikleri,gözlerinizin içine baka baka demokrasi getiriyorum diyerek yalanlarını din kılıfıyla örterken;nasıl İran gibi olmayacağını başımızdakinin Humeyni olduğunu düşünmezsin?

Sen Ey..! Muhalefet ne zaman laik cumhuriyetten vazgeçtin de,hala mecliste oturarak,iktidara el çektirmezsin?

Sen Ey..! Paşazade ne zaman siyasetin yaveri oldun da,Mustafa Kemal Atatürk’ten ne zaman koptun da onun silahını kullanıp,onun ekmeğini yerken milli bayramlarını bile kutlayamaz oldun?

Türkiye,Türkiye olmaktan çıkıyor bölünüyor parçalanmaya doğru giderken rejimi değiştiriliyor,eğitim ve yargı kadılaşırken ve hala bastığın topraklarda şehit kanları durup gün be gün PKK ya şehit verirken nasıl özgürüm bağımsızım diyebilirsin?

Siz Ey..! Tüsiad hiç mi olanlardan habersizmiş gibi durup,geleceğin şeriat devletine şimdiden boyun eğersiniz.Suudi Arabistan’a veya İran’a bir bayan Koç ya da bir bayan Sabancı olarak başı açık gidip,şeriat din devletlerinin nasıl bir yer olduğunu araştırmaz görmezsiniz?

Hiç mi Cumhuriyet Kadınlığınız kabarmıyor,her şeyi kapitalle parayla eş değer tutarsınız.Ülkenizi mi terkedeceksiniz göçmen mi yaşayacaksınız Avrupada ya da Amerikada;ülkenizde türbana girmemek ,içkili bir lokantada yemek yiyemiyeceğiniz için.Bunları hiç mi düşünmezsiniz?

 

Nasıl bakacaksınız halkınızın yüzüne,nasıl çıkacaksınız karşılarına!

 

Dün bugündür ikinci kurtuluş savaşımız 19 Mayısta yeniden başlamıştır.

Teslim olmayacağız,vuruşacağız gerektiğinde, işte o zaman  bu savaşın gerisinde kalanlar “Ya İstiklal,Ya Ölüm” ün altında kalacaklar.

 

Refhan İrtem

 Görsel

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s